برند LEGO

تولید اسباب بازی‌های پلاستیکی لگو از سال 1947 آغاز شد و نخستین شرکتی در دانمارک نام گرفت که از دستگاه قالب گیری تزریقی پلاستیک استفاده کرد. در سال 1951، اسباب بازی‌های پلاستیکی بیش از نیمی از محصولات تولیدی لگو را شامل می شدند. بین سال های 1949 تا 1958، لگو تغییرات اساسی در طرح‌های خود ایجاد کرد، اما طراحی آجرهای پلاستیکی تا سال 1958 بدون تغییر باقی ماند.

طی دهه‌های 60 و 70 میلادی، شرکت لگو اضافه کردن اجزا جدید به آجرهای پلاستیکی اولیه را آغاز کرد. آدمک‌های لگو که زرد رنگ بودند در سال 1974 وارد بازار شدند. لگوهای مکانیکی که به نام "لگو تکنیک" شناخته می شوند در سال 1977 و ربات‌های "مایند استورمز" در سال 1998 معرفی شدند. خط تولید مایند استورمز محصول همکاری بین شرکت لگو و آزمایشگاه رسانه موسسه فناوری ماساچوست بود.

برند DECOOL

برند DECOOL یا همان دکول خودمان یکی از با کیفیت ترین برندهای لگو است که در کشور چین ساخته می شود و قیمت مناسبی نیز دارد.

برند SY

قیمت و کیفیت این برند توسط آزمایشگاه سایت لگو دات کام تایید شده. این برند محصول کشور چین است و بسیار پرطرفدار شده.

برند LEPIN

برند دیگری از کشور چین با کیفیت بسیار عالی و کاملا مشابه اصل که مورد تایید ما نیز هست. قیمت مناسب این برند دلیل پر طرفدار بودن آن است.

نقد و بررسی لگو برند LEGO و LEPIN

واژه لگو  ریشه دانمارکی دارد که به معنای بازی خوب می باشد . یکی از اسباب بازی های پر طرفدار این روزه بچه ها  لگوهای می باشد. برند لگو LEGO , LEPIN دو برند اسباب بازی ساختنی لگویی هستند که هردو مورد استقبال قرار دارند . اما قیمت برند LEPIN پایین تر می باشد که خود سبب جلب افراد بشتری شده است که به بررسی آن می پردازیم.

LEGO برند ثبت شده چینی و بسیار معتبر می باشد که تمام کارهایش با تیم طراحی خود و ابداعی می باشد . در این میان به خاطر سود زیاد این اسباب بازی و پر طرفدار بودن این اسباب بازی دیگر شرکتها نیز تمایل به تولید این کالا دارند . اما چرا هزینه برخی از این شرکت ها از جمله LEPIN  از برند LEGO کمتر می باشد ؟

همچنین چرا شرکتی مانند  LEPIN  افراد را به سمت خرید لگو از شرکت خود بیشتر ترغیب می کند ؟ درنگاه اول خرید لگو از شرکت LEPIN  به صرفه تر می باشد و هزینه کمتری را دربرمی گیرد .اما این مطلب را هم باید مورد توجه قرار داد که شرکتی همچون LEGO تمامی تلاش خود را با تیم طراحی وسازنده خودبه عمل می آورد تا لگویی به روز و با طراحی جدید را تولید کند. با این حال  شرکت هایی همچون LEPIN  با کپی کردن محصول این شرکت  سعی درتولید دارند . برخی از لگو دوستان تفاوت کیفیت این دو محصول را این گونه بیان می کنند که قطعات محصول لگویی شرکت LEGO دارای کیفیت بالاتر و برش های هم اندازه تری هستند و در هنگام اتصال نقاط به همدیگر به راحتی به همدیگر متصل می شوند. در حالی که در لگو برند LEPIN در برخی موارد دو قطعه مشابه دقیقا عین هم نیستند . همچنین این لگو دوستان از اتصال محکم تر قطعات LEGO راضی تر می باشند درحالی که LEPIN نیز قطعاتش به محکمی متصل می شوند. با این وجود تفاوت قیمت این دو برند در تفاوت بین تجربه و اصل بودن است .